Otwarta Brama:site menu|section menu|main contentUhhh!... Back to top

Fundacja info:

KRS:0000271165 NIP:982-034-21-12 REGON:100300443 START:04.01.2007
/Dane

Links:

Miejsce dla zaprzyjaźnionych :-)

Misja:

Być tym kto zna sposób i wierzy w Ciebie w trudnych chwilach!

Zarząd

Otwarta Brama...

Gravatar example

Gdy Tomek został przyjęty jako redaktor w ważnym tygodniku krajowym, wydawało mu się, że złapał Pana Boga za nogi.

Zatelefonował do matki i ojca, i naturalnie do ukochanej Moniki, której powiedział po prostu:
-Dostałem pracę! Możemy pobrać się!
Zawarli małżeństwo i w kolejnych latach urodziła się trójka dzieci: Mateusz, Marta oraz Wawrzyniec.

Przez 6 lat trwało szczęście, potem czasopismo było zmuszone zawiesić działalność. Młody ojciec znalazł miejsce jako redaktor w lokalnym dzienniku. Ale również ta gazeta przestała wychodzić. Tym razem poszukiwanie nowej pracy było bardzo mozolne.

Co wieczór młoda mamusia i trójka dzieci wpatrywały się w oblicze ojca, coraz bardziej zatroskane. Pewnego wieczoru w czasie kolacji mężczyzna powiedział z goryczą:

-Wszystkie wysiłki idą na marne! W moim sektorze nie ma żadnej pracy! Wszędzie redukują liczbę pracowników albo wszystkich zwalniają...
Monika starała się dodawać mu odwagi, przypominała mu jego marzenia, zdolności, pobudzała nadzieję...

Następnego dnia, gdy ojciec wstał rano, dzieci były już w drodze do szkoły. Z ciężkim sercem wypił filiżankę kawy i zbliżył się do biurka, przy którym zazwyczaj pracował. Spojrzał na koszyk stojący obok. Duże kawałki czerwonej porcelany zwróciły jego uwagę. Stwierdził, że były to skorupy trzech czerwonych świnek, należących do dzieci. Wkładały do nich swoje oszczędności. A na jego biurku leżała garść monet, przeważnie groszy oraz kilka zlotówek i pozłacanych guzików. Pod tymi skarbami leżała kartka papieru, na której dziecięca ręka napisała: "Drogi tatusiu, my wszyscy wierzymy w Ciebie: Mateusz, Marta i Wawrzyniec".

Oczy napełniły mu się łzami, złe myśli zostały wymazane, a odwaga i błysła na nowo. Młody tatuś zacisnął pięści i przyrzekł:
-Wasza wiara nie zostanie zawiedziona!

Dzisiaj na biurku jednego z najważniejszych wydawców europejskich znajduje się karteczka w srebrnej ramce. Wydawca pokazuje ją z dumą mówiąc:
-To jest tajemnica mojej siły! Jest to kartka trochę już wyblakła ze zdaniem napisanym niepewną ręką: "Drogi tatusiu, my wszyscy wierzymy w Ciebie!..."

~Bruno Ferrero

Back to top