Fundacja Otwarta Brama Fundacja Otwarta Brama:» Strona głównaUhhh!... Program ProPsychiatria


ProjektySpotkanie młodych. Tatry 2007
Projekt z Polsko-Litewskiego Funduszu Współpracy.
CEL PROJEKTU

Głównym celem projektu było spotkanie środowisk harcerskich z Polski i Litwy, na którym młodzi harcerze poznawali swoje zwyczaje, wymieniali się grami, pląsami, zabawami, piosenkami i tym wszystkim co harcerskie.

DLA KOGO PROJEKT??

W Spotkaniu Młodych, uczestniczył Hufiec Tomaszów Mazowiecki oraz 13 WDH Czarna Trzynastka (zarówno męska jak i żeńska) z Litwy. W sumie wraz z opiekunami było nas 24.


DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU

Działania projektu zaczęły się już w dniu wyjazdu na miejsce zgrupowania. Jako pierwsi wyruszyli harcerze z 13 WDH a po kilku godzinach dołączyli do nich harcerze z Hufca Tomaszów Mazowiecki.

W czasie pobytu w Bieszczadach w bardzo przytulnym Hoteliku Krzemień braliśmy udział w wielu zajęciach, które czasami wzbudzały zainteresowanie mieszkańców a przynajmniej zdziwienie.


Oprócz wycieczek, dzieki którym chcieliśmy pokazać naszym litewskim przyjaciołom piękno naszych gór, dużo czasu spędzaliśmy na nauce i ćwiczeniu własnych umiejętności w pracy z młodszymi i starszymi. Wykorzystaliśmy do tego pobliską szkołę w Czarnej


Podczas całego pobytu nie zabrakło dodatkowych atrakcji oraz niezapmianych harcerskich zwyczajów oraz niepowtarzalnego klimatu.


Ale niestety nadszedł czas rozstania i trzeba było się pożegnać z gościnnymi Bieszczadami aby wrócić do swoich codziennych - czasami nudnych - obowiązków.


Ogniska już dogasa blask,
Braterski splećmy krąg.
W wieczornej ciszy, w świetle gwiazd
Ostatni uścisk rąk.

Kto raz przyjaźni poznał moc,
Nie będzie trwonił słów.
Przy innym ogniu w inną noc
Do zobaczenia znów.


Back to top